REALIZACJA NPRC

Opinia dotycząca planowanego zakupu książek.

W maju i czerwcu przeprowadzona została ankieta wśród uczniów, rodziców i nauczycieli dotycząca zakupu nowych książek do biblioteki szkolnej, ankietowani mieli możliwość zaproponowania typów i  tytułów pozycji. Nauczyciele języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej zaproponowali wybrane lektury.

Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

W dniu 30.05.17r. uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji bicia rekordu w czytaniu książek, która jest  organizowana  przez czasopismo Biblioteka w Szkole. Wszyscy nasi uczniowie i przedszkolaki  aktywnie włączyli się do tej akcji.

Akcja czytelnicza dla dzieci w świetlicy szkolnej

"Poznajemy naszych sąsiadów"

Akcja ma na celu poznanie państw sąsiadujących z Polską, poznanie ich kultury i tradycji, budzenie zainteresowania książką jako źródłem potrzebnych informacji, oraz inspiracją do zabawy i ciekawego spędania wolnego czasu. Na pierwszym spotkaniu przypomnieliśmy symbole narodowe naszego kraju. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Doroty Strzemińskiej-Więckowiak "Co kraj to obyczaj" - "Słowiańska Polska", obejrzały film "Polak Mały".

Zwiedzamy Litwę

W dniu 11.12.2018r. odwiedziliśmy naszego pierwszego sąsiada, Litwę. Dzięki prezentacji poznaliśmy znane miejsca naszych sąsiadów. Dzieci wysłuchały legendy litewskiej "O Pięknej Egle i Żalgisie", nauczyły się kilku słów w języku litewskim. Potem odbył się quiz dotyczący Litwy. Na zakończenie zajęć uczestnicy wykonali ilustrację do wysłuchanej legendy.

Poznajemy Rosję

W dniu 15.01.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Poznajemy naszych sąsiadów”, tym razem zwiedziliśmy Rosję. Uczniowie wysłuchali wiersza „Rosyjska wyprawa” z książki Doroty Strzemińskiej-Więckowiak „Co kraj to obyczaj” następnie obejrzeli prezentację o Rosji, na koniec wysłuchali bajki „O rybaku i złotej rybce”. Podsumowaniem zajęć było wykonanie rysunku do bajki przez starsze dzieci zaś młodsze dzieci kolorowały Matrioszki.

Odwiedzamy Białoruś

Poznajemy Ukrainę

Z wizytą na Słowacji

Zwiedzamy Czechy

Nasi sąsiedzi Niemcy

"Z biegiem Wisły"

akcja czytelnicza dla przedszkolaków.

Pod takim hasłem odbywają się spotkania czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju, zapoznanie z legendami naszej ojczyzny, a przede wszystkim budzeniem zainteresowania książką jako źródło informacji.W czasie zajęć przedszkolaki zwiedzą miasta przez które przepływa Wisła.  Na pierwszym  spotkaniu dzieci obejrzeły film "Wisła od źródeł do ujścia", nastepnie wysłuchały legendy o powstaniu rzeki. Po zajęciu wykonały ilustrację do wysłuchanej legendy.

Zwiedzamy Kraków

Nasza stolica Warszawa