2020/2021

Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej zorganizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku „Rozczytane Podlaskie”  Czytamy dzieciom książki związane z regionem.
Edycja 1 : Pomóż odnaleźć Złote Serce naszego miasta!

Czytamy książkę Agnieszki Suchowierskiej ”Miasto ze złotym sercem”

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

14 maja 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książkę, zakładkę oraz dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki.  Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Kampania BohaterON w Twojej szkole

Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY

W ramach obchodów  Święta Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka  ogłosiła konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV-VI pod hasłem „Z książka mi do twarzy”. Na konkurs wpłynęło 12 zdjęć. Nagrodzone zdjęcia wykonały:  Zofia Romaniuk uczennica kl. VII i Martyna Sacharczuk z klasy VI. Obie uczennice otrzymają nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Kramik” i bibliotekę.