PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW

Spotkanie czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego "O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie"

Walentynki w bibliotece

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni, to również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było w naszej bibliotece szkolnej. Dla wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekała niespodzianka drewniane serduszko. Dużą atrakcją było zrobienie sobie „Walentynkowego selfi „z przyjaciółką lub koleżanką. Dodatkowo można było pokolorować walentynkowe obrazki i pooglądać wystawę książek. Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności.

Poznajemy tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i na Świecie

WARSZTATY WYKONYWANIA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Spotkanie z Hałabałą – jesień.

W dniu 28.10.2021 odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego. W tym roku szkolnych zajęcia są związane ze światem przyrody. Dzieci wysłuchały rozdziału książki Lucyny Krzemienieckiej „Z przygód Krasnala Hałabały” „O gościach, co nie przyszli na ucztę”, następnie dowiedziały się, jak zwierzęta, ptaki i rośliny szykują się do zimy.

Krasnoludki są na świecie?

Pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z dziećmi ze świetlicy. Poznaliśmy książki w których możemy ich spotkać, nauczyliśmy się zabawy ze śpiewem "Krasnoludki". Dzieci wysłuchały fragmentu książki M. Konopnickiej "O krasnoludkach i o sierotce Maryci". Na zakończenie każdy z nich wykonał portret krasnoludka.

SPOTKANIE CZYTELNICZE

W RAMACH AKCJI