Rok szkolny 2022/23

Spotkanie czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego

"Poznajemy naszych sąsiadów" - Czechy

W dniu 18.01.2023 w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolenego "Poznajemy naszych sąsiadów". Tym razem zwiedziliśmy Czechy, poznaliśmy kilka słów w języku czeskim, dzieci wysłuchały bajki pt. "Łabedzianka".

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

W bibliotece szkolnej odbył się kiermasz taniej książki. Uczniowie starsi mogli kupić książki do czytania, młodsze dzieci i przedszkolaki chętnie kupowały kolorowanki.

W dniu 03.11.2022r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne konkursu poezji prawosławnej.

BIBLIOTECZNY ESCAPE ROOM

W związku z trwającym Miesiącem Bibliotek Szkolnych w poniedziałek 17.10.2022r. odbył się biblioteczny escape room. Uczniowie klasy VI  mieli za zadanie wydostać się z biblioteki, dowiedzieć się gdzie jest klucz. Motywem przewodnim były lektury szkolne, uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur ale również dużą pomysłowością i kreatywnością. Dziękuję za wspólną zabawę.

SPOTKANIE CZYTELNICZE DLA DZIECI W ŚWIETLICY

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu 12.10.2022 r.odbyło się spotkanie czytelnicze dla dzieci ze świetlicy szkolne pod hasłem „Zapraszamy do rodziny Muminków”. W ramach promocji czytelnictwa dzieci poznały autorkę Tove Jansson i głównych bohaterów książki o Muminkach. Wysłuchały fragmentu książki "Muminek i przyjaciele".

Spotkanie czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego

"Poznajemy naszych sąsiadów" - Niemcy

W czasie spotkania dzieci wzbogaciły wiedzę na temat państwa, poznały kulturę i tradycje. Zapoznały się z bajką J. i W. Grimm "O czterech muzykantach z Bremy"