Zespół "Czyżowianki"

Nasze sukcesy

W dniu 8.03.2024r. zespół Czyżowianki uczestniczył w uroczystości z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżach. Zespół wykonał kilka utworów muzycznych.

źródło zdjecia: GOK w Czyżach

W dniu 14.01.2024r. nasz zespół Czyżowianki uczestniczył w ,,Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną 2024 w Hajnowski Domu Kultury. Uczennice zaprezentowały dwie kolędy ,,Dobryj weczir tobi” w jęz. ukraińskim i ,,Skinija złataja” w jęz.rosyjskim.

źródło zdjęcia: HDK

W dniu 28 grudnia 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Czyżach zespół Czyżowianki  uczestniczył w Spotkaniu Wigilijnym dla starszych i samotnych mieszkańców Gminy Czyże. Podczas uroczystości zespół wykonał kolędy w języku rosyjskim i ukraińskim.

W dniu 19.10.2023r. zespół Czyżowianki uczestniczył w 32 Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu ,,Podlaska Jesień". Uroczystość odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Zespół wykonał kilka utworów w języku ukraińskim.

W dniu 28.05.2023r. zespół Czyżowianki uczestniczył  w III Festynie Rodzinnym w Klejnikach. Nasz zespół wykonał kilka utworów w języku białoruskim i rosyjskim.

Dnia 27.05.2023r. zespół Czyżowianki uczestniczył w koncercie z okazji Dnia Rodziny w Dziennym Domie Pomocy w Szostakowie. W trakcie koncertu nasze uczennice i uczeń czytali wiersze o rodzinie, a na zakończenie uroczystości zespół wykonał piosenkę wszystkim zebranym gościom.

W dniu 17.05.2023r. zespół ,,Czyżowianki" uczestniczył w eliminacjach rejonowych 50. Konkursu Piosenki Białoruskiej dla szkół i przedszkoli organizowanego w Hajnowskim Domu Kultury.

Zespół zajął 3 miejsce.

W dniu 07.05.2023r.  zespół  ,,Czyżowianki"  uczestniczył w XIX edycji Konkursu Piosenki Ukraińskiej «З ПІДЛЯСЬКОЇ КРИНИЦІ» 2023.

Zespół zajął 2 miejsce.

źródło zdjęcia - grupa publiczna Zespołu Czyżowianie

W dniu  22.02.2023 r. nasz zespół miał przyjemność uczestniczyć w ,,Muzycznych zapustach". Uroczystość odbyła się w wiejskiej świetlicy w Morzu.

,,Czyżowianki" wykonały kilka utworów w języku polskim, białoruskim i rosyjskim. Wspaniały koncert dostarczył uczestnikom mnóstwo pozytywnych wrażeń.

W dniu 22.01.2023r. zespół ,,Czyżowianki" uczestniczył w IV Wieczorze Kolęd, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Kuraszewie. Podczas koncertu zespół zaprezentował kilka kolęd. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

•  I miejsce podczas Przeglądu Kolęd Narewka 2023r.

• Wyróżnienie w kategorii ,,Chóry i zespoły szkolne" podczas Festiwalu ,,Hajnowskie  Spotkanie z Kolędą Prawosławną 2023r."

• III miejsce podczas konkursu Piosenki Białoruskiej 2022r w HDK, eliminacje rejonowe