Rok szkolny 2023/24

„Poznajemy regiony Polski”- Małopolska

W ramach edukacji czytelniczej w dniu 18.03.2024 w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi z oddziału przedszkolnego. W czasie zajęcia dzieci zwiedziły wirtualnie region Małopolski , Kraków, kopalnie soli w Wieliczce, poznały historię Lajkonika  i legendę „O Krakowskim hejnale”. Na koniec pokolorowali postać Lajkonika.

Pasowanie na czytelnika.

W dniu 23.02.2024r.w bibliotece szkolnej uczniowie  klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników. Na początku pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę.  Przed złożeniem przyrzeczenia dzieci musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, odpowiedzieć na bajkowe zagadki, z czym poradzili sobie na szóstkę. Zostali poinformowani o zasadach wypożyczania i zachowania się w bibliotece. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz  Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki, w której zawarte zostały niezbędne informacje dla czytelnika oraz list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dzieckiem.

Walentynki w bibliotece

Okazywanie pozytywnych emocji jest umiejętnością, którą należy rozwijać i pielęgnować, by utrzymywać prawidłowe relacje z innymi ludźmi. 14 lutego to dzień, podczas którego w naszej szkole nie zabrakło miłych słów i przyjaznych gestów.

Biblioteka szkolna – jak co roku – uwzględniła w swoim programie temat walentynek. Dzieci z klas I-III w czasie zajęć świetlicowych odwiedziły bibliotekę, zapoznały się z historią tego święta i postacią św. Walentego. Od rana działała poczta walentynkowa oraz serduszkowa Fotobudka.

„Podróże z bajką po Świecie” – Chiny

W dniu 15.01.2024 w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci ze świetlicy szkolnej pod hasłem „Podróże z bajką po Świecie”. Tym razem dzieci zapoznały się z historią, tradycjami Chin. Wysłuchały „Bajki chińskiej” Jana Brzechwy, następnie wykonały prace plastyczne inspirowane tą podróżą. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody,

Poznajemy regiony Polski Wielkopolska

W ramach realizowanego projektu pt. „Poznajemy regiony Polski” przedszkolaki  zgłębiały wiedzę o kolejnym naszym pięknych regionie – Wielkopolsce. Dzieci  obejrzały  prezentacje multimedialną, poznały historię regionu, zwyczaje, a także przepiękne stroje ludowe . Na koniec wysłuchały legendy „Poznańskie Koziołki”.

Akcja czytelnicza „Poznajemy regiony Polski”- Pomorze

Konkurs recytatorski „Z Brzechwą jest  wesoło”

„Na straganie”, „Skarżypyta”, „Samochwała” to tylko niektóre z utworów J. Brzechwy, każde dziecko je zna. 15 grudnia uczniowie klas II-III mogli spróbować swoich sił w szkolnym konkursie recytatorskim „Z Brzechwą jest  wesoło”. Wyniki:

1.miejsce :Konstancja Tołkacz kl.II

Aleksandra Sidoruk kl. III

2.miejsce: Zofia Romaniuk kl.III

Magdalena Suproniuk kl. III

Magdalena Paszkowska kl. III

3.miejsce:Igor Dmitruk kl. III

Kinga Bazyluk kl. II

Akcja czytelnicza „Poznajemy regiony Polski”- Podlasie

W ramach edukacji czytelniczej w dniu 20.11.2023 w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi z oddziału przedszkolnego z cyklu „Poznajemy regiony Polski” .W czasie zajęcia dzieci zwiedziły wirtualnie Podlasie oraz wysłuchały baśni „O Księciu i Rusałce”.

SPOTKANIE CZYTELNICZE

W dniu 13.11.2023 r. odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Plewą autorem książki „Czyże, Łuszcze wsie królewskie”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Gminną w Czyżach we współpracy z biblioteką szkolną. Młodzież z wielkim zainteresowaniem zapoznała się z wielu faktami dotyczącymi historii wsi i okolicznych miejscowości. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 1 egzemplarz tego wydania.

"Podróże z bajką po Świecie” – Indie

W dniu 23.10.2023 w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie dla dzieci ze świetlicy szkolnej pod hasłem „Podróże z bajką po Świecie”. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Indii, wysłuchały bajki indyjskiej p.t. „Tkacz i czarodziej” następnie inspirowani indyjskim świętem PONGAL wykonały prace plastyczne.

Akcja czytelnicza „Poznajemy regiony Polski”- Mazowsze

W ramach edukacji czytelniczej w dniu 19.10.2023 w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie z dziećmi z oddziału przedszkolnego z cyklu „Poznajemy regiony Polski” .W czasie zajęcia dzieci zwiedziły wirtualnie Mazowsze oraz wysłuchały legendy o Warszawie.

Kiermasz taniej książeczki.