2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 Plan Pracy

ZHP

2019/20

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

W dniach 21-22.02.2020r. harcerze 2 Drużyny harcerskiej „Tropiciele” pod opieką dr. pwd. Krystyny Nikołajuk  świętowali Dzień Myśli Braterskiej. Przez dwa dni bawili się wspólnie, śpiewali i pląsali. Wieczorem w piątek odbyło się uroczyste świeczkowisko w czasie którego 5 harcerzy złożyło przyrzeczenie harcerskie i stało się prawdziwymi harcerzami. Wieczorem była nauka tańca, pląsy, gry i zabawy, w czasie których między innymi przypomnieliśmy symbolikę krzyża harcerskiego, lilijki. Na drugi dzień po śniadaniu wybraliśmy się na Questową wyprawę „W poszukiwaniu lwa i kogucika w Czyżach”, dzięki czemu poznaliśmy trochę historii naszej miejscowości. Harcerze uczą się samodzielności, dlatego sami przygotowywali sobie kolację i śniadanie, musieli też posprzątać i zostawić porządek w szkole po zakończeniu zbiórki.

"Światło, które daje moc" to hasło tegorocznej akcji. To Światło dodaje nam odwagi i mocy, byśmy na nowo sięgnęli do korzeni naszej harcerskiej służby, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa. One uczą nas kochać Boga, ojczyznę i drugiego człowieka jako bliźniego. Tradycyjnie światełkiem podzieliliśmy się z najbliższymi w naszej szkole i gminie, złożyliśmy wszystkim życzenia noworoczne.

„Przyszłość utkana jest z przeszłości” pod takim hasłem, dniach 21-22 września odbył się kolejny zlot harcerski, tym razem był on połączony z uroczystymi obchodami Stulecia Hufca Bielsk Podlaski. W czasie uroczystości poświęcono nowy sztandar hufca oraz uhonorowano zasłużonych instruktorów. Pamiątkowe medale otrzymali sponsorzy i przyjaciele hufca, którzy od lat wspierają nasze działania. Harcerze 2 Drużyny Harcerskiej Tropiciele z Czyż uczestniczyli w tej uroczystości.

Święto Niepodległości

Składając przyrzeczenie harcerze obiecują pełnić służbę Bogu i Polsce, takim wyrazem patriotyzmu jest aktywny udział w uroczystościach państwowych. Tradycją naszej drużyny stało się uczestnictwo w uroczystych obchodach Święta Niepodległości w Hajnówce. W imieniu wszystkich uczniów i harcerzy naszej szkoły składają wiązankę przy Pomniku „Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji „91”. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy poświęcają swój czas i w tym dniu są razem z nami w Hajnówce. Czuwaj!