Rok szkolny 2023/24 Rok szkolny 2022/23 Rok szkolny 2021/2022 Rok szkolny 2020/2021 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/17 CERTYFIKAT Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2017/2018

W domku Baby Jagi

  W dniu 29.05.2018r. dzieci z przdszkola pod opieką nauczycieli i rodziców pojechali na wycieczkę do domku Baby Jagi w Orzeszkowie. Pod jej nieobecność mogli myszkować po całym domu, zobaczyć kuchnię z dużym kotłem, spiżarkę, gdzie przechowuje swoje magiczne mikstury, oraz miejsce gdzie więziła Jasia i Małgosię. Przedszkolaki spróbowali pierniczków, potem w czasie warsztatów sami poznali tajniki ich przygotowywania i ozdabiania. Na koniec zjedli kiełbaski z ogniska. Dużą atrakcją okazał się plac zabaw z domkiem i piskownicą.

 

Wycieczka do Warszawy

 

16.05.2018r. godzina 8.00, uczniowie i wychowawcy klas II-IV zwarci i gotowi, autobus sprawdzony przez policję, czas ruszać w drogę do Warszawy. Cztery godziny jazdy i już jesteśmy w stolicy. Pierwszym punktem programu jest zwiedzanie Starego Miasta: dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumna Zygmunta, Rynek, Barbakan. Chwila oddechu, lody na starym mieście, pamiątki i dalej jedziemy na Stadion Narodowy PGE. Tam mogliśmy się poczuć jak prawdziwi kibice, zwiedzić szatnie naszej reprezentacji i całe zaplecze, wejść na trybuny stadionu. Obiekt zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Ostatnim punktem wycieczki było ZOO, niestety deszcz nie pozwolił nam w pełni zrealizować tego zamierzenia. Zmęczeni, zmoknięci ale pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

 

"Obrazy usłyszane w Cerkwi" - konkurs plastyczny

 

Dnia 8 maja 2018 roku w Soborze św. Trójcy w Hajnówce odbyło się wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej pt. „Obrazy usłyszane w Cerkwi”.

Kategoria klas 1-3 Szkoły Podstawowe

  • Dominik Oniszczuk – kl. 1 SP- I miejsce

  • Krzysztof Pawłowski- kl. 3 SP- II miejsce

  • Wiktoria Karolewska- kl. 3 SP- wyróżnienie

  • Gabriela Magruk- kl. 3 SP- wyróżnienie

  • Maja Szpilko- kl. 3 SP- wyróżnienie

  • Mateusz Aleksiejuk- kl. 1 SP- wyróżnienie

Kategoria klas 4-7 Szkoły Podstawowe i Gimnazjum

  • Julia Ochrymiuk- kl. 7 SP- I miejsce

  • Amelia Wiśniewska- kl. 4 SP- wyróżnienie

  • Natalia Tarasiuk- kl. 4 SP- wyróżnienie

  • Izabella Karczewska- kl. 3 Gimn.- II miejsce

Serdecznie Gratulujemy!!!

 

Konkurs recytatorski "O złotą Różdżkę Dobrej Wróżki"

  Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków "O złotą Różdżkę Dobrej Wróżki" odbyły się w dniu 09.05.2018r. W konkursie wzięło udział 10 uczestników, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach. Przedszkolaków z naszej gminy w Hajnowskim Domu Kultury reprezentować będą: Olga Anna Sawicka i Karina Wąż.

 

Projekt "Umiem pływać"

Ruszyła kolejna edycja Programu Powszechnej Nauki Pływania dla klas I-III "Umiem pływać". W ramach Projektu uczniowie klas młodszych uczestniczą w  zajęciach na basenie w Hajnówce i pod okiem instruktorów zgłębiają tajniki sztuki pływania. Zaplanowano 10 wyjazdów. Łącznie uczniowie odbędą 15 godzin zaję. Pierwsze wyjazdy mamy już za sobą. Dzieci chętnie i z wielkim zapałem w nich uczestniczą. Uczniowie klasy II i III są po ubiegłorocznej edycji i w tym roku doskonalą swoje umiejętności.

 

Pasowanie na czytelników

 

W dniu 30.04.2018r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Na początek bibliotekarka zaprosiła w podróż lokomotywą do biblioteki, w trakcie  uczennice z klasy IV przygotowały zagadki o znanych postaciach z bajek, w nagrodę otrzymywali oni literki, które utworzą hasło do „krainy książek”. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem i weszli do biblioteki szkolnej. W bibliotece zapoznali się z zasadami postępowania z książką oraz obejrzeli prezentację „Jak powstaje książka”. Następnie zostali pasowani na rycerzy, obrońców książek. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki. Wszyscy pierwszoklasiści mogli wypożyczyć sobie książki do czytania.

 

Pierwszy dzień wiosny

Klasa pierwsza i druga postanowiła wspólnie uczcić pierwszy dzień wiosny. W tym dniu dzieci miały mnóstwo czasu na swobodną działalność plastyczną. Wszystkie prace krążyły wokół wiosny. Nasze zabawy rozpoczęliśmy od malowania wiosennych kwiatów. Dzięki temu powstał wspaniały obraz, który stworzyli nauczyciele i uczniowie. Przygotowaliśmy też plakaty, kolorowe motyle i bociany. Pracami ozdobiliśmy nasze klasy. Teraz czekamy na prawdziwą ciepłą wiosnę.

 

Wiosenne harce historyczne

 

     Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas IV-VI spędzili pod znakiem historii. W tym dniu bawili się pod hasłem „Wiosenne harce historyczne”.Każda z klas pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowała i zaprezentowała postacie, z którymi zetknęła się na lekcji historii. Byli to między innymi Królowa Jadwiga, Dobrawa czy Krzysztof Kolumb . Klasa VI przygotowała i przedstawiła „Wieczerzę u królowej Bony”, była to scenka, w czasie której do królowej Bony przybyły znane osobistości z tamtego okresu, byli to między innymi: Krzysztof Kolumb, Mikołaj Kopernik, Leonardo da Vinci i Jan Gutenberg. Potem spotkanie miało charakter wesołej zabawy, odbył się turniej rycerski, wybory króla klamerek i balonowego króla. Nie zabrakło rozrywek intelektualnych typu wymyślenie hasła na daną literę związanych z wiosną. Na zakończenie każda z klas wykonała plakat związany z hasłem spotkania. Tego typu zajęcia, czyli nauka przez zabawę nie tylko wzbogacają wiedzę dzieci, ale również dostarczają wielu przeżyć i wzruszeń, wyzwalają większą aktywność i kreatywność uczniów.

 

Konkurs recytatorski "Ojczyste słowo"

 

 

Dnia 05.03.2018r. w szkolnej bibliotece odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego „Ojczyste słowo”. Laureaci szkolnych eliminacji, będą reprezentować nasza szkołę na etapie rejonowym.

Klasy I-III

  1. Sidorowicz Antoni

  2. Szpilko Maja

  3. Oniszczuk Wiktoria

  4. Tarasiuk Ola

  5. Szyryński Damian

  6. Jańczuk Ola

  7. Magruk Gabrysia

  8. Pawłowski Krzysztof

Klasy IV-VII

  1. Chilimoniuk Mateusz

  2. Zabrocka Daria

  3. Bołtromiuk Patrycja

  4. Tomaszuk Agata

  5. Owłasiuk Natalia

  6. Gierasimiuk Kinga

  7. Sejnota Karolina

  8. Plis Wiktoria

  9. Ochrymiuk Julia

Gimnazjum

  1. Białowieżec Martyna II g.

Wizyta Arcybiskupa Grzegorza

 

W dniu 28.02.2018r. odwiedził naszą szkołę Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz, Prawosławny Arcybiskup Bielski  oraz wizytator religii prawosławnej ks. Mirosław Nesteruk. Goście uczestniczyli na zajęciach religii w klasie IV i V, potem odbyło się krótkie spotkanie z nauczycielami szkoły.

 

Spotkanie z pisarzami

 

Spotkania z ciekawymi ludźmi to jedna z najciekawszych form propagowania wiedzy o regionie. W dniu 16.02.2018r. Biblioteka gminna zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzami, którzy pochodzą z gminy Narewka i piszą w języku białoruskim. Byli to Mikołaj Woroniecki, Wiera Radziwoniuk, Aleksander Radziwoniuk, Jan Ciełuszecki i Konstanty Ciełuszecki. Spotkanie prowadziła Pani Helena Rejent Dyrektor GOK w Narewce. Pisarze zaprezentowali  swoje utwory, w większości były to wiersze, w języku białoruskim i polskim. Młodzież z klasy VII i II gimnazjum z zainteresowaniem wysłuchała ich utworów, byli zachwyceni ich twórczością.

Spotkania takie dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.

 

Święto Pluszowego Misia

 

    W dniach 24 i 27 listopada 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Czyżach obchodzono uroczyście Święto Pluszowego Misia zorganizowane przez Bibliotekę szkolną i Bibliotekę Publiczną w Czyżach. W uroczystości uczestniczyli uczniowie z klas I-III i przedszkolaki. Na spotkanie Pani Joanna Białowieżec przygotowała prezentację o historii pluszowego misia. Następnie uczestnicy wysłuchali wierszy, których bohaterem jest miś w interpretacji Krystyny Nikołajuk . Bibliotekarki przygotowały również wystawę książek, których bohaterami są misie. W czasie spotkania Pani Krystyna Nikołajuk przeprowadziła z uczestnikami różne zabawy ruchowe ze śpiewem. Przy okazji rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Dzieci miały okazję zrobić „misiowe zdjęcie”.

     Na zakończenie wszyscy otrzymali książeczki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach.

 

Choinka szkolna

20 stycznia w GOK  odbyła  się  choinka szkolna dla dzieci przedszkolnych i  klas 0-3. Imprezę  prowadziła  grupa  Teatru  "Forma"  z  Białegostoku.  Elfy  zabrały  dzieci w muzyczno – taneczną podróż po świecie. Były też  zabawy sportowe wzmacniające zdolności współpracy i bezpiecznej rywalizacji. Z krótką wizytą pojawił się ulubieniec dzieci, Shrek. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja i wspaniałych prezentów. Na zakończenie były ogromne bańki mydlane. Tę wspaniałą zabawę  mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Gminy oraz Rady Rodziców.  Dyrektor  GOK  Jerzy  Jakimiuk  udostępnił  nam  nieodpłatnie  salę,
a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zwiedzamy Muzeum Wojska

 

Dnia 11.01.2018r. uczniowie klas IV-V pod opieką wychowawców Krystyny Nikołajuk i Haliny Skiepko wyjechali na wycieczkę do Białegostoku. Na początku zwiedzili Muzeum Wojska gdzie mieli okazję obejrzeć eksponaty związane z historią wojskowości. Wizyta ta zrobiła na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie, możliwość zobaczenia historycznych eksponatów wojskowych oraz zetknięcie się ze sprzętem w jego rzeczywistym rozmiarze było niezapomnianym przeżyciem a zarazem niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu. Kolejnym punktem programu było obejrzenie filmu familijnego p.t. „Paddington 2”. Film ten bawi, uczy a zarazem wzrusza, opowiada o przygodach sympatycznego niedźwiadka o nienagannych manierach.

 

Jasełka Bożonarodzeniowe

 

W dniu 3.01.2018r. uczniowie klasy III zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe, które przygotowali pod kierownictwem katechetów Pani Magdaleny Zabrockiej i ks. Leszka Suproniuka. Zebrani nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście Proboszcz Parafii Prawosławnej w Czyżach ks. Jerzy Kulik oraz Sekretarz Gminy Czyże Zenaida Gierasimiuk obejrzeli piękne przedstawienie w wykonaniu młodych aktorów. Uroczystość została wzbogacona przez kolędy w wykonaniu szkolnego chóru. Piękną dekorację wykonała Pani Mariola Podsiadlik.

 

Betlejemskie Światło Pokoju

 

W dniu 22 grudnia 2017 r. Drużyna Harcerska „Tropiciele” z Czyż przekazała na ręce Dyrektora Mirosława Pietkiewicza Betlejemskie Światełko Pokoju z życzeniami dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie udali się do Urzędu Gminy gdzie przekazali je również Wójtowi Gminy Czyże Panu Jerzemu Wasilukowi. Druhna Krystyna Nikołajuk i harcerze życzyli wszystkim zdrowych i spokojnych świąt jak również Szczęśliwego Nowego Roku. Życzenia zostały również złożone Kierownikom jednostek Pani Annie Stankowskiej Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  oraz Panu Jerzemu Jakimiuk Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury  jak również Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czyżach Pani Katarzynie Szyryńskiej. Harcerze złożyli życzenia lekarzom i pielęgniarkom w Ośrodku Zdrowia w Czyżach.

 

Projekt czytelniczy "Patroni roku 2017"

 

W dniu 14.12.2017 r. odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego „Patroni roku 2017” który realizowany był w klasach IV-VII Projekt miał na celu popularyzowanie wiedzy o sławnych Polakach, upowszechnianie wiedzy o ich życiu, twórczości, podejmowanie przez uczniów działań plastycznych, literackich i naukowych w ramach konkretnego patrona. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie opracować sposób prezentacji wybranych patronów : rzeki Wisły,Tadeusza Kościuszki, J. C. Korzeniowskiego, Józefa Piłsudskiego. Uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawców klas we współpracy z bibliotekarką. Klasa IV przygotowała i zaprezentowała scenkę tematyczną pod tytułem „Płyniemy z Wisłą”, klasy V-VII opracowały postery dotyczące postaci, klasa V - Tadeusza Kościuszki, klasa VI - J. C. Korzeniowskiego, klasa VII - Józefa Piłsudskiego. Wszystkie zespoły wykazały duże zaangażowanie w realizacji tego projektu.

 

 

Konkurs recytatorski poezji religijnej

 

16 listopada 2017r., po raz XIII z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w ramach spotkań z poezją i prozą w języku mniejszości narodowych „Poezja Źródeł”, w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej.
W tym roku do Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej przystąpiło 150 uczniów szkół powiatu hajnowskiego (Hajnówki, Białowieży, Dubicz Cerkiewnych, Narewki, Kleszczel, Nowokornina, Dubin, Narwi, Czyż) z Warszawy oraz z Białorusi.
Przesłuchania konkursowe przebiegały w 6 kategoriach: przedszkoli, klas I-III i klas IV-VII szkół podstawowych, szkół specjalnych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowali:
-Aleksandra Maksimiuk- kl. V SP
-Antoni Sidorowicz- klasa III SP
-Anastazja Kamieńska- klasa I SP
-Maja Szpilko- klasa I SP
-Zofia Suproniuk- klasa I SP
-Oliwia Janczuk- klasa I S

 

 

 

 

 

 

 

Zajęli oni następujące miejsca i uznanie jury:
Antoni Sidorowicz- II miejsce,
Maja Szpilko- wyróżnienie
Zofia Suproniuk- wyróżnienie.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wystąpili i zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami
i upominkami podczas Wieczoru Poezji Religijnej „Prawosławie w poetyckim słowie”, który odbył się 24 listopada w Hajnowskim Domu Kultury.
                                                                                                                                                                       Magdalena Zabrocka

 

Mikołajki w Bibliotece Publicznej w Czyżach

 

8 grudnia  Biblioteka  Publiczna w Czyżach zorganizowała  naszym  przedszkolakom
i uczniom klasy I i II mikołajkową niespodziankę. Dzieci zostały  zaproszone   na  przedstawienie  "Święty Mikołaj w wiosce  Smerfów" w  wykonaniu   aktorów   Teatru   EDU-ARTIS  z  Krakowa,   które  obejrzały z wielkim  zainteresowaniem.  Pani Joannie Białowieżec serdecznie dziękujemy za miły prezent, który sprawił dużo radości naszym przedszkolakom i  uczniom.

 

 

Mufinka dla Gabrysi

            Pod takim hasłem uczniowie klas I-III naszej szkoły przeprowadzili
5 grudnia  akcję na rzecz chorej na neuroblastomę, nowotwór złośliwy układu nerwowego 8-letniej Gabrysi Chojeckiej, dziewczynki z Orzeżyna w gminie Błaszki (powiat sieradzki).  Ostatnią jej szansą na wyzdrowienie jest leczenie przeciwciałami ANTY-GD2, które być może uratuje jej życie. Koszt tego leczenia wynosi 500 000 zł. Jest to bardzo duża kwota, którą trzeba zebrać do 8 grudnia - wówczas zacznie się leczenie Gabrysi. 

Włączyliśmy się do akcji. Uczniowie klas młodszych przygotowali w domu z rodzicami przepyszne mufinki. Na przerwach lekcyjnych dzieci sprzedawały ciasteczka wszystkim chętnym. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Odbiła się szerokim echem. Uczniowie i wszyscy pracownicy naszej szkoły ofiarnie wsparli akcję. Do puszki trafiały naprawdę duże kwoty. Do pomocy Gabrysi włączyli się też wszyscy pracownicy Gminy Czyże. Wójt Jerzy Wasiluk serdecznie przyjął delegację dzieci i osobiście oprowadził wolontariuszy po urzędzie, pomagając dzieciom w przeprowadzeniu akcji. I teraz najważniejsze. Zebraliśmy 906 zł 80 groszy. To ogromny sukces!!! Kwotę w całości przekazaliśmy na konto Fundacji Krwinka, pod opieką której znajduje się Gabrysia.

          Wszystkim, którzy włączyli się do akcji składamy serdeczne podziękowania.  To wspaniałe, że są wokół nas ludzie, którzy mają wielkie serce i są wrażliwi na los innych.

   

Jesienny złaz Andrzejkowy

      W dniach 24-26.11.2017r.  harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej "Tropiciele" pod opieką dh. pwd. Krystyny Nikołajuk uczestniczyli w kolejnym złazie drużyn Hufca  Bielsk Podlaski. Razem ze 350 innymi harcerzami i zuchami miło spędzili czas na wspólnej zabawie. W czasie złazu poznawali nowe gry, zabawy i piosenki harcerskie. Zawiązało się wiele nowych znajomości i przyjaźni.

Święto Pluszowego Misia

 

      W dniach 24 i 27 listopada 2017roku w świetlicy wiejskiej w Czyżach obchodzono Święto Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała Biblioteka Publiczna w Czyżach we współpracy z biblioteką szkolną. Uczestnikami byli najmłodsi uczniowie szkoły i przedszkolaki. Na spotkaniu Pani Joanna Białowieżec przedstwiła prezentację o  historii pluszowego misia, następnie dzieci miały okazję zapoznać się z fragmentami książeczek, których głównymi bohaterami jest miś. Przygotowana była również wystawka p.t. „Misiowe książeczki”. Całe spotkanie przeplatane było różnymi zabawami ruchowymi ze śpiewem, które przeprowadziła Pani Krystyna Nikołajuk. Dzieci bawiły się razem ze swoimi pluszakami, które przyniosły z domu. W trakcie zabawy wszyscy mogli sobie zrobić „Misiowe zdjęcie”. Przy okazji rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

      Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach.

Ślubowanie klasy I

Pierwszoklasiści   Szkoły  Podstawowej w Czyżach są  już  pełnoprawnymi uczniami. 17 listopada br. odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie  na  ucznia.  Uroczystość odbyła się w obecności Wójta Gminy Czyże Jerzego Wasiluka,  dyrektora  naszej  szkoły  Mirosława  Pietkiewicza,  nauczycieli
i uczniów klas 0-IV i co najważniejsze,   rodziców
, dziadków pierwszoklasistów. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego uczennica klasy III gim. Iza Karczewska, a także wesoły duszek Aplaus (w tej roli uczeń klasy VI Mateusz Chilimoniuk).

W niezwykle  podniosłej  atmosferze   pierwszaki   ślubowali  być   dobrymi uczniami i Polakami,   uczyć się   pilnie, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, żyć odważnie i uczciwie. Po złożeniu ślubowania  Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawczynię klasy. Wójt Jerzy Wasiluk wręczył uczniom symboliczne upominki. Były życzenia, gratulacje. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie  tylko  dla  najmłodszych,  ale  również  dla  ich   rodziców.  Pięknie  zaśpiewane piosenki,   
z przejęciem   wyrecytowane   wiersze   wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich.
W tym ważnym dniu rodzice złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą wytrwale wspierać swe dzieci, kochać je takimi, jaki są, słuchać uważnie o czym  mówią i
często przytulać. Po uroczystości dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                                                                                                           Anna  Ostapczuk

 

Wypiek prosfory

Święto Niepodległości

Wizyta w Operze i Filharmonii Podlaskiej

 

     26 października 2017 r. uczniowie klas I-IV pod opieką wychowawców Elżbiety Michaluk, Anny Ostapczuk i Krystyny Nikołajuk wyjechali do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Przed spektaklem mieli okazję zwiedzić gmach opery, które jest Europejskim Centrum Sztuki. Szczególnie zachwyciły ich przeszklone ściany budynku, oplecione roślinami. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu muzycznego "Adonis ma gościa"Przedstawienie opowiada o wspólnym, z chwilowej konieczności, życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa – przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi, i jakże niezależną wronę: Węgla. Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, pokazuje, że można różnie żyć, nie przeszkadzając ani nie narzucając swoich jedynie słusznych przemyśleń innym.

    Efektem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

 

Spotkanie z policjantami

Z biegiem Wisły

 

  

    Pod takim hasłem odbywają się spotkania czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju, zapoznanie z legendami naszej ojczyzny, a przede wszystkim budzeniem zainteresowania książką jako źródło informacji.W czasie zajęć przedszkolaki zwiedzą miasta przez które przepływa Wisła. 

   Na pierwszym  spotkaniu dzieci obejrzeły film "Wisła od źródeł do ujścia", nastepnie wysłuchały legendy o powstaniu rzeki. Po zajęciu wykonały ilustrację do wysłuchanej legendy.

 

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Poznajemy naszych sąsiadów

  Akcja ma na celu poznanie państw sąsiadujących z Polską, poznanie ich kultury i tradycji, budzenie zainteresowania książką jako źródłem potrzebnych informacji, oraz inspiracją do zabawy i ciekawego spędania wolnego czasu. Na pierwszym spotkaniu przypomnieliśmy symbole narodowe naszego kraju. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Doroty Strzemińskiej-Więckowiak "Co kraj to obyczaj" - "Słowiańska Polska", obejrzały film "Polak Mały".

Wyjazd edukacyjny klas I-IV do Nadleśnictwa Browsk

W dniu 29.09.2017 uczniowie klas I-IV wyjechali na zajęcia edukacyjne, które odbyły się w Nadleśnictwie Browsk. Spacer po lesie dostarczył uczniom wiele wrażeń oraz  wiadomości  związanych ze  środowiskiem roślin i zwierząt.

 

Wizyta Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa

 

W dniu 12.09.2017r. odwiedził nas Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus wraz z sekretarzem ks. Tomaszem Szmurło oraz ks. kan. Józefem Poskrobko. Dostojni goście spotkali się z  uczniami i nauczycielami naszej szkoły.