2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 Plan Pracy

ZHP

2015/16

Zlot "Jesteśmy jednością"

W dniach 25-27. 09.2015 r. 2 Drużyna Harcerska „Tropiciele” z Zespołu Szkół w Czyżach uczestniczyła w biwaku harcerskim „Jesteśmy jednością” w Doktorcach. W gronie przyjaciół harcerzy miło spędziliśmy czas przy ognisku i wspólnej zabawie.

pwd. Krystyna Nikołajuk

Pomoc to nasz obowiązek.

"Otwórzmy serca " pod takim hasłem odbyła się akcja zbiórki pieniędzy na rzecz ofiar pożaru. Nie pozostaliśmy obojętni na nieszczęście innych, w naszej szkolnej społeczności zebraliśmy pieniądze na ten cel i wpłaciliśmy na konto utworzone przez Komendę Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim W  pożarze straciliśmy naszego harcerza, więc pomagamy jego rodzinie.

Święto Niepodległości

W dniu 11.11.2015r.przedstawiciele 2 Drużyny Harcerskiej "Tropiciele" z dh. pwd. Krystyną Nikołajuk uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości w Hajnówce. W imieniu szkoły i drużyny złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku " Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji"

Zlot Andrzejkowy
W dniach 20-22.11.2015r. Drużyna Harcerska "Tropiciele" uczestniczyła w Andrzejkowym zlocie w Bielsku Podlaskim. Wspólnie z ponad 300 harcerzami i zuchami z naszego hufca wesoło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. W trakcie zlotu odbył się Zjazd Zwyczajny hufca, na którym została powołana nowa komenda. Komendantem ponownie został wybrany phm. Dariusz Kośko.W czasie zlotu harcerze złożyli przyrzeczenie harcerskie, wśród nich nasza druhna Julia Ochrymiuk. Opiekunka dh Krystyna Nikołajuk została odznaczona Srebrną Odznaką Instruktorską za Zasługi dla ZHP na Białostocczyźnie. Czuwaj!

Betlejemskie Światełko Pokoju

"Zauważ człowieka" pod takim hasłem odbyło się w tym roku przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Drużyna harcerska uczestniczyły w uroczystym przekazaniu światełka w dniu 21,12,2015r, w Bielsku Podlaskim. Po uroczystym przekazaniu przy miejskim ratuszu, odbyła się hufcowa wigilia w czasie której złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Przedstawieciele drużyny z druhną  Krystyną Nikołajuk następnego dnia przekazali Światełko Betlejemskie  z życzeniami na ręce dyrektora szkoły oraz przdstawicielom wszystkich instytucji w naszej gminie.

Zbiórka w czasie ferii

Było nas wprawdzie mało, ale wesoło spędziliśmy czas. Nauczyliśmy się nowych piosenek harcerskich, pobawiliśmy się na podwórku.Niech żałują ci, których nie było.

Świeczkowisko

W dniu 03.03.2016r. drużyna harcerska zorganizowała świeczkowisko na które zaprosiła dyrektora szkoły oraz wszystkich uczniów z klas III - VI. Zbiórka miała na celu zapoznanie z działalnością drużyny, zachęcenie uczniów do wstąpienia w nasze szeregi. W czasie spotkania zapoznaliśmy z symboliką harcerstwa, wspólnie śpiewaliśmy harcerskie piosenki.

Zakończenie roku harcerskiego

Przy ognisku i z piosenka harcerską świętowaliśmy zakończenie roku harcerskiego.Miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Zaplanowaliśmy spotkanie w czasie wakacji.